Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i w wielu przypadkach zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

Restaurants in Main Market

W największym stopniu pospolitymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odnaleźć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych dań.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.